Nominacija: Metų savanoris
Vardas, pavardė: Lukas Svirplys
Gimimo data: 1998-08-29

Mokykla: Joniškio „Aušros“ gimnazija

Luko draugų pasakojimai apie Luką ir jo veiklas:

 • Lukas yra puikus draugas ir dar puikesnis pagalbininkas įvairiose veiklose. Visada padeda, kai reikia, ir išsisuka iš sudėtingiausių situacijų. Žingeidus, aktyvus ir labai linksmas. Džiugu turėti tokį draugą.

 • Rūpestingas, draugiškas, atsakingas, visada padedantis, trokštantis mokytis ir išmokyti kitus naujų dalykų. Turintis gyslelę, kuri jam padeda būti puikiu lyderiu. Puikiai atlieka paskirtus darbus ir galima visada pasitikėti, nes žinai, kad atiduos viską ką gali, kad tik atliktų geriausiai paskirta darbą. Su Luku galima būti savimi, visada atras laiko pasikalbėti ar reikiant peties išsiverkti visada bus šalia. Tai tas žmogus, kuriam vidury nakties paskambinus rasi pagalbą. Visada priima žmogų toks koks yra. Kur gali tik stengiasi dalyvauti, gaila, kad mūsų mažame miestelyje nėra tiek daug vietų kur galima savanoriauti, nes jam savanorystė, tai gyvenimo moto, jis save realizuoja ir atsiskleidžia visomis spalvomis per savanorystę, tai jo vieta, jo gyvenimas.

 • Lukas yra aktyviausias iš man pažįstamų žmonių. Visada randa laiko patiems įvairiausiems renginiams, nors turi krūvas kitų darbų. Lukas niekada neatsisako padėti. Tai yra žmogus, kurio yra visur. Labai draugiškas, mandagus, iškalbingas ir pasitikintis savimi.

 • Žinot, kai būna tokie žmonės, iš kurių „tikrai kas nors išeis“? Tai va, čia reiktų paminėti ir Luką. Kad ir kiek daug nesąmonių jo galvoje sukasi, turbūt sunku rasti kitą tokį kūrybingą, užsidegusį ir nuoširdų žmogų. Iš esmės, kalbėti galima, daug, bet juk patys matot, kad nė vienas Joniškio (ir ne tik) renginys, akcija, organizacija neapsieina be jo. Tai jums dar kyla klausimas, kas yra metų savanoris?

 • Su Luku susipažinome prieš du metus Jaunimo centre, keista kai visiškai nepažįstamas žmogus labai greitai tapo artimu draugu! Iš Luko gali mokytis optimizmo, atsakingumo, visada žinai, kad paskambinus jam ir paprašydama padaryti paslaugą sulauksi teigiamo atsakymo. Ir blogiausioje situacijoje Lukas sugebėtų įžvelgti kažką gero. Jis žmogus su gausybe nuostabių įdėjų, kas manau ir yra svarbiausia. Viena jo idėjų – mokyklos radijas. Tai yra geriausia kas galėjo nutikti mokykloje, kiekvienas mokinys tam gali pritarti ir už visa tai turime dėkoti Lukui, kuris be jokio atlygio savo paskutinius metus aukojo radijuje, kad mokiniams paįvairintų pertraukas mokykloje.

 • Luką pažįstu tik nepilnus metus, nors klasiokai esame jau 2 metus. Mus suvedė mokyklos renginiai ir bendras hobis – renginių organizavimas. Tikrai drąsiai galiu pasakyti: Lukas – mano metu atradimas! Tokio pozityvaus, linksmo, energingo, organizuoto žmogaus reikėtu paieškoti. Nebekalbant apie renginius, kuriuose Lukas aktyviai dalyvauja, kuria įvairiausias pramogas jaunimui, bei turi pačių geriausių idėjų, kaip reikia organizuoti renginį, sudominti jaunimą, patraukti įvairaus amžiaus žmones prisijungti ir gerai praleisti laiką. Lukas tikrai vertas šio apdovanojimo, kaip paskatinimo eiti pirmyn ir nesustoti. Tačiau net ir nelaimėjus, aš tikrai žinau, kad jis nenustos daryti gerų darbų ir toliau veršis į prieki taip, kaip dare iki šiol.

 • Lukas yra be galo šiltas,iniciatyvus,komunikabilus žmogus pas kurį visada gali prašytis pagalbos ir jis visada padės. Kad Lukas yra visiškas savanoris parodė ir mūsų mokykloje, jo dėka įkurtas radijas, visas radijo sklandus darbas, išsaugojimas, tobulėjimas ir yra Luko pastangų dėka. Lukas tiek savo asmenybe, tiek darbais yra vertas laimėti metų savanorio apdovanojimą!

 • Išgirdus vardą „Lukas“ pasąmonėje išnyra visiškai neeilinė asmenybė. Susipažinome mes irgi ne visai tradiciniu būdu. „Totem“ komanda suvedė mus, kai pasiūlė porai valandų padirbti viename prekybos centre. Sužinojusi, su kuo man teks dirbti, supratau, jog šio žmogaus net nepažįstų, nors gyvename ir mažame miestelyje. Išties, pirmiausia pamaniau, kad jis vaikinukas, niekuo neypatingas, kaip ir dauguma kitų. Luko išvaizda, galiu teigti, kad net suklaidina apie tai, koks jis yra. Tačiau dar šiek tiek apie pradžią. Po metų įstojau į Lietuvos moksleivių sąjungos padalinį mūsų miestelyje – Joniškyje. Būtent čia mes ir tęsėme savo draugystę. Šiais metais kartu organizavome keletą renginių, jų metu Lukas rodė sektiną pavyzdį visiems. Jis žmogus, pilnas atsakomybės, organizuotumo, neeilinių idėjų. Be viso to, jis gali didžiuotis tokiomis nykstančiomis savybėmis kaip draugiškumas, atvirumas, nuoširdumas. Charizmos jam taip pat nestinga. Lukas dažnai pasakys, kas negerai, tačiau ne su tikslu pašiepti, bet būtent dėl pačio žmogaus gerovės. Tai dar viena iš Luko savybių – jis visada stengiasi, kad viskas būtų nepriekaištinga, tai tikro maksimalisto požymis. Mano nuomonė, visi šie charakterio požymiai prisideda prie to,  jog Luką Joniškyje išvystame daug kur. Vieną dieną vedant renginį mokykloje, kita- mieste, taip pat organizuojant LMS renginius bei juose dalyvaujant, be viso to dar ir prisidedant prie rengiamų Joniškio Algimanto Raudonikio Atviro Jaunimo Centro iniciatyvų bei renginių. Be galo gera turėti tokį žmogų šalia, su kuriuo gali pasikalbėti bet kada apie bet ką. Lukas – visiškai paprastas, bet ne prastas vaikinas. Tokio žmogaus savo draugų tarpe linkėčiau kiekvienam. Tad sudėjus visas Luko savybes bei įgyvendintas veiklas, galiu drąsiai teigti, jis- metų savanoris!

 • Lukas – vienas nuoširdžiausių, geriausių ir šilčiausių žmonių. Jis yra būtent toks, kokį apibūdinčiau žmogų iš didžiosios raidės: empatiškas, tikras, suprantantis ir mylintis bei  užjaučiantis kitus. Sunku Luką apibūdinti keliais sakiniais, nes jis toks, apie kurį galima pasakoti labai daug gražių dalykų. Man jis, visu pirma, nuostabus ir palaikantis draugas, patarėjas. Su Luku labai lengva ir gera bendrauti, jis mane įkvepia motyvacijos gyvenimui, svajonėms ir dalykams, apie kuriuos kartais nedrįstu pagalvoti. Lukas tikras pozityvas! Žinoma, kalbant apie šį jauną ir motyvuotą vaikiną, negaliu nepaminėti jo atsidavimo savanoriškai veiklai.  Atrodo, jo visur pilna! Būdamas abiturientas suspėja ne tik mokytis, bet ir skirti dėmesio savanorystei. Jo manymu- atiduodami savo laiką, širdį, patirtį ar žinias kitiems- patys gauname dar didesnę naudą ir taip galime tobulėti dvasiškai bei socialiai. Lukas ne tik aktyvus savanoris, bet ir puikiausias renginių vedėjas, neieškantis žodžio kišenėje . Trumpai tariant, linkiu šiam žmogeliukui visokeriopos sėkmės ir metų savanorio vardo, nes jis tikrai to vertas! Geri darbai turi būti įvertinti!

  Luko draugai